Назад

Мовні вимоги та курси німецької мови для вступу

При розгляді можливості вступу до австрійських університетів важливим є володіння німецькою мовою. Німецький не тільки стає засобом спілкування у повсякденному житті, але й відіграє вирішальну роль у успішній адаптації та навчанні в академічному середовищі. Різноманітність предметних областей та навчальних напрямів університетів Австрії потребує певних мовних навичок.

Рівні знання мови

При вступі до австрійських університетів важливо мати адекватні мовні навички, які забезпечать успішне навчання та спілкування німецькою мовою. Зазвичай вимоги до ступеня мовної підготовки визначаються згідно з Загальноєвропейською референтною рамкою (CEFR), яка поділяє мовний рівень на наступні категорії:

A1 - початковий,

A2 - базовий,

B1 - середній,

B2 - середньо-просунутий,

C1 - просунутий,

C2 – досконало.

Для успішного вступу на різні спеціальності може знадобитися різний рівень мовної підготовки. Зазвичай потрібен підтверджений рівень А2.

Сертифікати та іспити

Австрійські університети приймають сертифікати та результати іспитів, що підтверджують знання мови. Для вступу необхідна німецька як предмет у шкільному атесті чи сертифікат А2. Приймають такі види сертифікатів:

  • ÖSD (Österreichisches Sprachdiplom Deutsch). Визнаний в Австрії та багатьох інших країнах, підтверджує володіння німецькою.
  • DSD (Deutsches Sprachdiplom). Розроблено Інститутом німецької мови (Goethe-Institut) спільно з Конференцією міністрів культури земель ФРН. Оцінює мовні навички, включаючи B1, B2 та C1.
  • Goethe-Zertifikat. Охоплює різні рівні мовної підготовки з A1 до C2.
  • telc (The European Language Certificates). Надає сертифікацію у різних європейських мовах, включаючи німецьку. Оцінюють навички від A1 до C2.

Ці сертифікати не тільки підтверджують мовну підготовку, але також можуть покращити конкурентоспроможність абітурієнт під час вступу до університетів в Австрії.

Мовні вимоги до навчання

Для початку навчання в австрійських університетах, потрібний сертифікат С1 німецької мови. Цей стандарт мовної підготовки гарантує, що студенти зможуть успішно взаємодіяти з навчальним контентом, брати участь у наукових дискусіях та успішно адаптуватися в академічному середовищі.

Для того, щоб зробити процес вивчення мови більш ефективним та зручним, багато університетів надають можливість вивчати німецьку мову прямо на своїх кампусах. Ці мовні курси пропонуються на різних рівнях, починаючи з А2 і до С1. Вони орієнтовані на студентів з різною підготовкою, і допомагають їм підготуватися до успішного навчання у ВНЗ Австрії.

Існує два типи курсів: курси Sprachenzentrum та VWU. Після прибуття до Австрії студенти проходять тестування, щоб визначити їх поточні мовні знання. Якщо тестування виявляє знання рівня B1.2-B2.1, студента направляють на курси в Sprachenzentrum. Вартість таких курсів складає приблизно 1300 євро за семестр. Заняття відбуваються з понеділка до п'ятниці, по 3-4 години на день.

Студентів, чиї знання перевищують В1.2-В2.1, направляють на курси VWU. Вартість таких курсів доступніша — близько 550 євро за семестр. Окрім вивчення німецької мови на більш просунутому рівні, тут також вивчають професійні предмети, що дає унікальну можливість глибше поринути у навчальну програму своєї спеціальності.

Університети Австрії прагнуть забезпечити студентам найкращі умови для освоєння німецької мови та успішного початку навчання. Тому пропонують спеціалізовані курси для початкових знань.